logo_top

"Zawody przyszłości - program podnoszenia kwalifikacji zawodowych uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Warszawie"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

AKTUALNOŚCI

W roku szkolnym 2010/2011 oraz w roku bieżącym trwają szkolenia realizowane w ramach projektu „Zawody przyszłości – program podnoszenia zawodowych uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w Warszawa”. Poniżej znajdziecie Państwo wybrane materiały i prezentacje przygotowane w ramach szkoleń.

Szkolenie Barista

Uczestnicy szkolenia BARISTA poznawali tajniki parzenia kawy. Szkolenie prowadzili trenerzy z firmy coffeeZONE.

Prezentacja ze Szkolenia Barista

8 modułów szkolenia gastronomicznego

W ramach 8 modułów szkoleń gastronomicznych uczestnicy projektu uczyli się gotować na najwyższym światowym poziomie. Trenerzy z firmy Makro Cash & Carry Polska S.A. pokazywali im, jak przyrządzać wykwintne potrawy z ryb i owoców morza podczas modułu o takim właśnie tytule.

Wykwintne potrawy z ryb i owoców morza - prezentacja

Kuchnia molekularna

Ciekawym modułem była KUCHNIA MOLEKULARNA. Jej tajniki odkrywali przed uczniami ZSG trenerzy Makro Cash & Carry Polska S.A.

Dnia 29.09.2011 r. szkolenie KUCHNIA MOLEKULARNA odwiedził p. László Andor komisarz Unii Europejskiej ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji. Poniżej zdjęcia z wizytacji.

Zajęcia prowadzone przez p. Patryka Le Narta z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Somelierów

Uczestnikom bardzo podobały się zajęcia prowadzone przez p. Patryka Le Narta z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Somelierów. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, żeby zobaczyć ile emocji wzbudzały szaleństwa za barem.

Owocem realizacji modułu „Kuchnia zimna i dobór alkoholi do potraw” jest film szkoleniowy. Zainteresowani tematem mogą poznać zasady organizacji baru, sprzęt barmański i nauczyć się sztuki przyrządzania drinków dobrze komponujących się z kuchnią zimną (np. Margarita).

Inne szkolenia w centrum HoReCa

Zobaczcie zdjęcia z innych szkoleń prowadzonych przez Makro Cash & Carry Polska S.A. w Centrum HoReCa.

logo_bottom