Przełom 2018 i 2019 roku obfitował w spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy związali swoje życie zawodowe z branżą hotelarsko-turystyczną.
W grudniu klasy hotelarskie miały okazję uczestniczyć w wykładzie przygotowanym przez przedstawiciela załogi pokładowej jednego ze światowych przewoźników lotniczych. Uczniowie poznali tajniki pracy stewarda, począwszy od procesu rekrutacyjnego, poprzez obowiązujące procedury bezpieczeństwa, a na wymaganiach dotyczących stroju skończywszy. Wykład prowadzony był w języku obcym, aby uzmysłowić uczniom, iż dobra znajomość języków obcych to podstawa w zawodach hotelarsko-turystycznych.
Na początku stycznia natomiast odwiedziła nas studentka Bornemoutch Univercity Tourism & Hotel Mangament, która w 2017 roku zdobyła prestiżowy tytuł Recepcjonisty Roku – AICR. Wykład był częściowo poprowadzony w języku angielskim, a jego głównym przesłaniem było stwierdzenie, że zawód hotelarza to nie tylko praca za biurkiem, ale przede wszystkim kontakty z ludźmi. Hotelarz powinien rozumieć potrzeby gości, mieć świadomość różnic kulturowych, co jest również ważne w pracy animatora czasu wolnego. Należy bowiem dodać, iż nasza druga prelegentka pracowała jako animator w 5-gwiazdkowym hotelu Mitsis Blue Dones Kos w Grecji i zechciała podzielić się swoimi doświadczeniami z uczniami.
Wniosek, jaki nasunął się wszystkim uczestnikom tych spotkań z ludźmi związanymi z turystyką i hotelarstwem, był następujący: praca w tej branży daje możliwość zwiedzania świata i rozwoju osobistego.

Odsłony: 1869

A oto relacja z kolejnego wydarzenia z naszego cyklu ciekawych lekcji…

Targi pracy dla hotelarstwa, gastronomii i turystyki

Kim jest butler? Czym zajmuje się Talent&Culture Manager? Jak wygląda nowoczesny proces rekrutacji pracowników do hoteli z grupy Orbis i Accor Hotels? Jak szybko można awansować w hotelach SATORIA Group?

Jak wygląda codzienność rezydenta i animatora hotelowego? Dlaczego dobry stan zdrowia to wymóg dla pracowników z sektora turystycznego?           

Odpowiedzi na te pytania znają uczestnicy Targów pracy dla hotelarstwa, gastronomii i turystyki, które odbyły się 19 października 2018 roku w hali wystawowej EXPO XXI w Warszawie. Brali w niej udział uczniowie klas drugich o profilu hotelarskim wraz z wychowawcami.     

       Na targach swoje stanowiska prezentowały firmy z sektora hotelarskiego, np.: Hyatt Hotels, Hilton Warsaw Hotel czy Marriott International, turystycznego m.in.: sea chefs, Astral Limited czy A-ROSA oraz gastronomicznego. Pięciu wystawców przygotowało prezentacje, które miały zachęcić młodych adeptów sztuki hotelarskiej do zatrudnienia się właśnie u nich. Scenic Luxury Criuses&Tours pokazało uroki pracy na statkach wycieczkowych, Radisson Hotel Group próbował zachęcić przyszłych pracowników przyjazną atmosferą w pracy, a SATORIA Group – perspektywami szybkiego awansu. Coral Travel Poland kusiło wysokimi temperaturami, pięknymi widokami i wysokimi premiami, a Grupa Hotelowa Orbis i Accor Hotels przyjaznymi warunkami pracy.

            Jaki był jeden z podstawowych wymogów potrzebnych przy aplikowaniu na większość stanowisk? Znajomość języków obcych. A zatem we are tirelessly polishing our English.* Niemiecki, rosyjski, francuski czy hiszpański są również mile widziane. Im więcej, tym lepiej, choć powinniśmy pamiętać, że najważniejsze jest nie to, ile języków znamy, a co w tych językach chcemy przekazać drugiej osobie, bo człowiek jest przecież najważniejszy w sektorze usługowym.

* niestrudzenie szlifujemy nasz angielski

Odsłony: 2033

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy nasz cykl zatytułowany „Ciekawe lekcje.” W ramach tego projektu w dniu 17. 09. 2018 odbyła się wycieczka przedmiotowa do Hotelu Polonia. Wzięli w niej udział uczniowie kl. I h z wychowawcą Anną Muszyc-Niewiadomską.

Podczas zwiedzania obiektu uczniowie zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną hotelu oraz pracą w poszczególnych działach m.in. w recepcji, służbie pięter, a także w pionie gastronomicznym. Przyszli hotelarze mogli zwiedzić pokoje dla gości o różnym standardzie, w tym ten najokazalszy nazywany Apartamentem Angielskim, jak również sale konferencyjne, w których odbywają się różnego rodzaju wydarzenia.

                Na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek w postaci złotego czekoladowego dukata.

Odsłony: 1820

14 oraz 16 maja 2018 r. klasy 2 b i 3 b Branżowej Szkoły Gastronomicznej I Stopnia miały możliwość zapoznania się ofertą hotelu Hilton Warsaw mieszczącego się przy ulicy Grzybowskiej.

Wyjście klas zaaranżowała Pani Joanna Cybulska - Training Specialist Hotelu Hilton. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania hotelu oraz mogli zwiedzić: apartament prezydencki, apartamenty i pokoje hotelowe, klub fitness. Po części poświęconej działalności hotelu uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, prowadzonych przez Panią Ewę Ślaz, związanych z produkcją deserów serwowanych w restauracjach hotelu np. panna cotty i tiramisu.

Na koniec uczniowie zostali zaproszeni na pyszny lunch przygotowany specjalnie dla nich.

Odsłony: 2039

W dniu 30 listopada 2017 klasa 1i uczestniczyła w lekcji „Savoir-vivre – zachowanie w hotelu i przy stole.” Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu działalność recepcji, a w tajniki wiedzy z zakresu savoir-vivre wprowadzał uczniów manager restauracji i nasz absolwent - Marcin Rudzki.
Uczniowie zostali zapoznani z pracą Hotelu Splendor 4* na różnych poziomach organizacyjnych, a mianowicie z pracą działów recepcji, służby pięter i konferencji.
Następnie klasa uczestniczyła w zajęciach obsługi konsumenta i savoir-vivre przy stole.
Uczniowie zostali zapoznani z zasadami nakrywania do stołu w zależności od podawanych posiłków, zasadami konsumpcji oraz wymogami dotyczącymi ubioru. Uczestnicy lekcji uczyli
się m.in. składania serwetek oraz odpowiedniego spożywania posiłku w trakcie obiadu.

Tak wyglądał nakryty stół na naszego obiadu, który składał się z 4 dań: przystawki, zupy, drugiego dania i pysznego deseru.
Poniżej szersza relacja z wydarzenia
Odsłony: 2371

25 i 26 listopada 2017 odbył się w naszej szkole certyfikowany kurs na animatora czasu wolnego przeprowadzony przez firmę „Animator” z Krakowa. Zajęcia zostały rozłożone na
2 dni ze względu na fakt, iż organizatorzy przewidzieli aż 16 godzin zajęć dla adeptów sztuki animacji.
W kursie uczestniczyli uczniowie różnych klas, choć większość stanowili przyszli hotelarze. Tematyka warsztatów obejmowała propozycje zajęć dla różnych grup wiekowych:

dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Kurs wzbogacił uczniów o nowe umiejętności i dał dodatkowe kwalifikacje, które uczestnicy będą mogli wykorzystać podczas pracy w różnego rodzaju obiektach hotelarskich, podczas festynów i eventów np. urodzinowych czy dla firm.
Poniżej szersza relacja z wydarzenia
Odsłony: 2173

Uczniowie klas 3g i 3h wzięli udział w konkursie na młodzieżowe innowacje w ramach programu „Przedsiębiorcza młodzież” współfinansowanego przez m.st. Warszawę.
Konkurs adresowany jest do uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą działać na rzecz społeczności szkolnej lub swojego środowiska lokalnego.

Odsłony: 2686

Odsłony: 2370

Odsłony: 2518

  Osiągnięcia Szkoły

https://www.admzsg.home.pl/2017/images/icons/varsaviansitycznaszkola.png

  Certyfikat Szkoła Bez Przemocy

 

 

 

 

 

 

 

  ZSG Liderem Varsavianistycznej Szkoły