W dniu 15 XI w Zespole Szkół Gastronomicznych odbyła się konferencja naukowo-kulturowa w ramach warszawskiego konkursu "W poszukiwaniu tajemnic dawnej Warszawy". Gościliśmy pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, działaczy Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, Fundację Artibus-Muzyka, Obraz, Słowo oraz przedstawicieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponizej zdjęcia i film z imprezy.
Przystanek nr 4 - BIBLIOTEKA PUBLICZNA
W Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych gorąco zachęcamy Wszystkich Zainteresowanych Tajemnicami Dawnej Warszawy do zapoznania się z dziejami Biblioteki Publicznej m.st Warszawy (obecnie także: Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego) mającej siedzibę przy ul. Koszykowej 26/28.
Zapraszamy do obejrzenia czynnej tam do 9 listopada 2011 niezwykle ciekawej wystawy RARA ET CURIOSA BIBLIOFILÓW WARSZAWSKICH.
Wychodzimy na wystawę z przejścia na podwórze przez drzwi z literą F i po schodach na pierwsze piętro. Wstęp wolny w godzinach od 9-20.
Przystanek nr 3 - ZAMEK KRÓLEWSKI
22 września 2011 r. w Zamku Królewskim odbyła się Sesja Zamkowa pod tytułem „Pozostańcie wierni temu dziedzictwu!” poświęcona edukacji patriotycznej młodych pokoleń Polaków. Przedsięwzieciu ze strony Zespołu Szkół patronowała dyrektor Katarzyna Izdebska-Gawrych, opiekunem jednej z klas był profesor Paweł Stadnicki, nad całością programu czuwała pani Ewa Skrońc-Bielak, jednocześnie opiekunka Konkursu. Nasza szkoła jest bowiem jednym z współorganizatorów warszawskiego konkursu „W poszukiwaniu tajemnic dawnej Warszawy”. Zarówno konkurs jak i sesja ma na celu uświadomienie i pokazanie młodym ludziom, jak ważna jest tradycja i poszanowanie kultury.
Przystanek nr 2 - INSPIRACJA KONKURSOWA
W dniu 30 maja organizatorzy konkursu podczas uroczystej VIII edycji projektu kulturowego zabrali uczestników do Warszawy II połowy XIX wieku
Kliknij na obrazek - przeczytasz okolicznościowe wydanie gazety!
Przystanek nr 1 - WYSTAWA
Odbyła się wystawa w Parafii Świętej Barbary - ukazującej zabytkowe warszawskie budowle
przywrócone do życia ze zniszczeń II wojny światowej
Kliknij na obrazek - przeczytasz więcej!